Sviatok svätého Mikuláša
mikulas_2018Oslava sviatku svätého Mikuláša je rozšírená takmer po celom svete. Aj u nás sa táto dlohorčná tradícia udržuje a na tento sviatok sa tešia predovšetkým deti, a to najmä na noc predchádzajúcu dátumu 6. december, kedy si dávajú do okien vyčistené topánky, či čižmičky, do ktorých sv. Mikuláš nadeľuje darčeky. Vždy podľa toho, ako boli deti počas roka poslušné. K sv. Mikulášovi však patria aj druhé bytosti z "iného sveta", a to anjel a čert. Tohto roku bola táto známa mikuláška trojka v našej obci rozšírená ešte o jednoho strašidelného čerta. Možno preto, že minulý rok boli naše deti v škôlke a škole o túto nadprirodzenú bytosť ochudobnené. Takto vychystané kvarteto (viď. foto) sa vybralo pozrieť deti navštevujúce miestnu materskú školu a potom nezabudli zavítať ani medzi deti do našej základnej školy. Napriek hrôzostrašnému výzoru čertov sa žiadne z detí nerozplakalo, a aj keď s odstupom, ochotne sa s nadpozemskou návšetvou vyfotografovali. Odmenou za ich odrecitované básne a pekne zaspievané pesničky, ako inak s mikuláškou a vianočnou tématikou, boli balíčky so sladkosťami, ktoré sv. Mikuláš s anjelom rozdali. Jeden krásny decembrový sviatok je teda už za nami, teraz už netrpezlivo očakávame ten najkrajší, vianočný, tak nech je veselý a šťastný. (viac vo fotogalérii)
 

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!