58. ročník Memoriálu tragicky zahynutých športovcov
IMG_20180708_163112Nedeľa 8. júna 2018 bola v našej obci predovšetkých nedeľou futbalovou. Práve v tento deň sa konal v poradí už 58. ročník Memoriálu tragicky zahynutých športovcov, pričom išlo taktiež o turnaj, v ktorom si víťaz odbiesol putovný Chvojnický pohár. Turnaja sa zúčastnili tohto roku opäť tradičné mužstvá, domáci futbalisti z Popudinských Močidlian, naši susedia z Radošoviec a Duboviec a futbalisti z Oreského. Tohto roku bolo pre tento druh športu priam ukážkové počasie. Spoza mráčikov vykukovalo slnko a teplota bola tak akurát pre sledovanie športovcov, alebo len posedenie si s priateľmi. Pre deti bolo pripravené maľovanie na tvár a pre všetkých nechýbal guláš, či živánska pečienka. Tí šťastnejí boli potešení niektorou z tombolových výhier, ktorá bola tohto roku mimoriadne bohatá. V tomto najstaršom futbalovom turnaji na Slovensku nakoniec vyhralo futbalové mužstvo z Oreského, druhí skončili Radošovce, bronz si odniesli Dubovčania a bohužiaľ "zemiakovú" medailu nakoniec získali domáci futbalisti. Napriek poslednému miestu treba skonštatovať, že turnaj sa vydaril, veď nie je nutné vyhrať, ale zúčastniť sa!

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!