Deň detí
DD_1Sobota, 23. jún 2018, patrila od rána v našej obci najmä deťom. Aj napriek tomu, že Medzinárodný deň detí pripadá na 1. jún, sa organizátori rozhodli posunúť oslavu tohto sviatku na koniec júna, pričom sa deti zároveň rozlúčili so školským rokom a privítali blížiacie sa prázdniny. Naši škôlkári a školáci oslavovali MDD 31. mája spolu s deťmi so susedných Duboviec u nich na ihrisku, a tak na našom futbalovom ihrisku sme oslavovali o pár dní neskôr. Hlavnými organizátormi celého podujatia boli firmy Žalúzie Záhorie (manž. Okasových), STASIM (Stanislav Škápik), PD Popudinské Močidľany, družstvo, Obec Popudinské Močidľany, DHZ Popudinské Močidľany, TJ Popudinské Močidľany, Poľovnícka spoločnosť Popudinské Močidľany a Poisťovňa Generali. Organizátori priravili množstvo súťažných disciplín, ako nosenie loptičky, chytanie rybičiek, skákanie vo vreci, podplazenie, hádzanie do plechoviek, streľba zo vzduchovky, či priraďovanie obrázkov podľa výzmanu a pod.  Za absolvovanie disciplín deti zbierali pečiatky na kartičky a boli odmenené sladkosťami. Každé dieťa dostalo občerstvenie v podobe obľúbeného párku v rožku a džusíka a každý z účastníkov tohto dňa, teda aj dospelí, si iste pochutil na výbornom guláši našich poľovníkov, samozrejme taktiež zdarma. V závere boli deti odmenené diplomom a každé dieťa si vytiahlo nejakú malú hračku s vreca, takže nechýbal ani moment prekvapenia z nečakanej výhry. Okrem súťažných disciplín sa deti mohli vyšantiť na skákacom hrade, či jumpingu, mohli sa povoziť na koníkoch, nechať si tváričku pekne umelecky vymaľovať , alebo si zatancovať v rytme s našim domácim DJ Slávom. Jednoducho deň plný zábavy a hier. Bohužiaľ trošička nevyšlo počasie a možno tento fenomén sa podpísal pod pomerne nízku účasť, najmä domácich detí, pretože "cezpoľných" sa zúčastnilo možno o čosi viac. Tí aspoň budú šíriť dobré meno našej obce, pretože podujatie bolo naozaj pripravené na profesionálnej úrovni. Všetkým, ktorí neprišli organizátori odkazujú, že môžu banovať a majú šancu to napraviť na budúci rok. Veríme, že toto podujatie získa postupom času obľubu a stane sa tradičným a vyhľadávaným dňom všetkých detí našej obce a ich kamarátov z blízkeho okolia. 
 

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!