Sviatok sv. Urbana
kotovkaV sobotu 26. mája 2018 sa aj v našej obci, ako v mnohých iných obciach a mestách Slovenska s vinohradníckou tradíciou, konala oslava sviatku sv. Urbana, patróna vinohradníkov. Už v minulom roku sa naša miestna organizácia Slovenského zväzu záhradkárov pokúsila nadviazať na v minulosti bujaré a hojne navštevované oslavy tohto sviatku, ktoré sa v našej obci vždy konali pri záhradkárskej chate v lokalite močidlianskych vinohradov. Minuloročná oslava bola obyvateľstvom akosi ignorovaná, resp. návštevnosť bola slabšia, avšak v tomto roku a možno aj vďaka krásnemu slnečnému počasiu, bola návštevnosť podujatia oveľa početnejšia. V priestoroch chaty sa konala miestna koštovka vína, ktorá k takýmto oslavám neodmysliteľne patrí, s počtom vzoriek bieleho i červeného vínka asi 40 (na fotografii jeden z organizátorov p. Pavel Trávníček). Organizátori prichystali skvelý guláš, hlavným kuchárom ktorého bol Milan Žúrek. Pre tých, čo vínko nemajú v obľube, určite dobre padlo čapované pivo, či kofola. Pomerne teplou nocou sa niesla hudba v podaní domáckej hudobnej skupiny Lego a tanečný parket "pod zeleným" nezostal dlho prázdny. Organizátori veria, že v budúcom roku bude návštevnosť tohto podujatia opäť hojná, čím dostatočne vzdáme úctu tomuto ich patrónovi a všetci svorne sa zabavíme pri dobrom poháriku vínka. Úroda vínka sa už teraz ukazuje mimoriadne dobrá, tak sa máme na čo tešiť. 
 

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!