Vítanie nových občiankov
20180203_143405V sobotu 3. februára 2018 sa v zasadacej miestnosti konala veľmi milá oslava. Práve vtedy sme slávnostne privítali nových občiankov obce, ktorými sú všetky deti narodené v priebehu roku 2017. Pretože sa jedno dieťatko narodilo v samom závere roku, posunuli sme túto, už tradičnú oslavu, na začiatok roku 2018. V minulom roku pribudlo do našej obce 12 detí, rovnako ako má rok mesiacov, čo je možno symbolické. Mali sme tú česť uvítať 8 detičiek s ich rodičmi. Okrem malého kultúrneho programu, o ktorý sa nám postarali žiačky 4. ročníka našej základnej školy Monika Sivoňová a Renáta Kutalová, každý nový človiečik našej obce dostal malú pozornosť ako spomienku na tento deň a rodičia sa podpísali do pamätnej knihy obce. Záver potril fotografovaniu a slávnostnému prípitku. Tak ešte raz, nazdravie naši noví občania, vitajte medzi nami! (viac vo fotogalérii). Pri príležitosti tejto oslavy vznikla básnička, ktorá mapuje priebeh narodení jednotlivých detí:


Dvanásť ratolestí

(Mgr. Dana Žúrková)

 

Prezradím Vám rada, moji milí, aké deti sa minulý rok narodili.

Poviem Vám tiež pravdu holú, že ich bolo dvanásť spolu.

 

Keby ste to nevedeli, Oliver má skoro rôčik celý.

 V polovici marca prišla chvíľa, Karolínka sa narodila.

 

Sabínka v máji zase, zrodila sa v jarnom čase.

 V strede prázdnin radosť urobila, keď sa Viktória narodila.

 

A do mesiaca, s koncom leta, prišlo ďalšie dievča, Makréta.

 Úrodný bol september, prvý narodil sa Alexander.

 

Jožko prišiel zakrátko, v obci siedme dieťatko.

 Dominik, v septembri ako tretí, ním bol tento mesiac uzavretý.

 

V októbri sa dvaja chlapci narodili, v poradí prvý bol Damir malý.

 Aj keď nie na bielom koni, Martin prišiel ako druhý.

 

V novembri do ďalšej rodiny, pribudol Kristián, synček jediný.

 Aby bola obec pestrá, tak ešte do Silvestra, 

narodila sa Emanuela malá. Myslím, že som dobre počítala. 


Päť dievčat, sedem chlapcov, toľko detí!

Spolu je to dvanásť ratolestí!

 

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!