60 rokov na spoločnej ceste
20170521_181831Pod takýmto heslom sa dňa 21.5.2017 konala v našej obci oslava 60-teho výročia vzniku obce, resp. zlúčenia dvoch samostatných obcí Popudiny a Močidľany do jednej s názvom Popudinské Močidľany. K zlúčenia prišlo 19.5.1957, a preto sme oslavu prispôsobili práve tomuto májovému víkendu. Oslava sa uskutočnila v priestoroch kultúrneho domu z dôvodu obavy, že by nepriazeň počasia mohla narušiť dôstojný priebeh oslavy, ak by sa konala pod šírim nebom. Nebola to však nepriazeň počasia, či neschopnosť organizátorov, alebo účinkujúcich. Čiernou škvrnou osláv bola malá účasť obyvateľov na tomto podujatí. Po prvýkrát našu obec navštívila pani starostka z družobnej obce Ratíškovice Ing. Bc. Anna Hubáčková, ktorá pri svojom náročnom povolaní a pri funkcii senátorky Senátu Českej republiky si našla čas pozdraviť svojich partnerov na Slovensku, spolu so svojim místostarostom RNDr. Radimom Šťastným a farárom z Ratíškovíc p. Jiřím Čekalom. Ich príhovory však odzneli polopráznej sále kultúrneho domu. A napriek tomu, že bola nedeľa, čo je pre kňazov najvyťaženejší deň v týždni, boli sme radi, že pozvanie na oslavu prijali naši kňazi páter Matúš a páter Bazil. Po stránke organizačnej, po stránke účasti hostí, či po stránke účunkujúcich kapiel nebolo možné tomuto podujatiu nič vytknúť. Ratíškovská Veselá muzika, domáci Popuďané, Záhoráckí muzikanti a samozrejme profesionálna Stříbrňanka podali 100 % výkon a skvelo bavili tých, ktorí prišli oslavovať. A napriek tomu, že ich bolo pomenej, nálada v kultúrnom dome bola skvelá. Všetci tí, ktorí prišli zborovo odkazujú ostatným, že môžu skutočne ľutovať, že dali prednosť domácej papučovej kultúre pred kvalitou, ktorá bola počas osláv prítomná v kultúrnom dome. Niet divu, že po takejto ignorácii zo strany domácich občanov sa potom natíska otázka....čo všetko treba urobiť, aby bol občan aktívny? Nestačí zorganizovať náročné podujatie, na ktoré bol vstup zdrama, zásobiť bufet, objednať pre deti atrakcie, pozvať kapely, ktoré okrem Stříbrňanky vystupovali zdarma??? Zámerne sa akcia nepropagovala v iných obciach, aby si miesta v sále neobsadili "cudzí" občania na úkor domácich, a to bola možno zo strany organizátorov chyba. Tak možno na budúce, pri organizovaní inej akcie v obci, ak ju bude mať vôbec kto organizovať!....a vlastne prečo? Hurá, veď máme televízor, počítač a internet a to mnohým z nás ku šťastiu stačí....Bohužiaľ!
 

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!