Deň otvorených dverí
IMG_20170812_161057V sobotu 12.08.2017 sa na miestnom futbalovom ihrisku uskutočnil Deň otvorených dverí Poľnohospodárskeho družstva Popudisnké Močidľany, ktorého areál sa nachádza v susedstve ihriska. Pre účastníkov naši poľnohospodári nachystali zdarma občerstvenie (vynikajúci guláš, ktorí navarili poľovníci, pivo či kofolu). Najmä deti boli unesené poľnohospodárskou technikou, ktorú si mohli obzrieť naozaj veľmi z blízka, ba dokonca mali možnosť sa usadiť v kabínach traktorov. Nai hasiči priložili ruku dielu tým, že vystavili hasičské auto, ktoré si mohli návštevníci takisto poobzerať, či posedieť si v ňom. Prehliadku areálu družstva si máloktorí z navštevníkov nechali ujsť a niektorí ju absolvovali aj na koňskom povoze, ktorý bol k dispozícii. Napriek tomu, že obloha sa sem tam zamračila a občas fúkol vietor, nepršalo, a tak aj počasie prispelo k úspechu tejto akcie. Podľa slov predsedu družstva Ing. Pavla Tokoša sa táto akcia konala prvýkrát, ale určite nie naposledy. Odjakživa ľudí živila pôda, živí ich a živiť bude a je nanajvíš potrebné, aby si toto ľudia uvedomili. Aj takýmito stretnutiami poľnohospodárov s obyvateľmi dediny, kde družstvo pôsobí, sa táto potreba infomovanosti iste postupne začne napĺňať. Od dôb vzniku poľnohospodárskych družstiev bolo družstvo veľmi úzko späté s dedinou a naopak zasa dedina z družstvom, čo je cieľom súčasného vedia družstva.
 
57. ročník Memoriálu tragicky zahynutých športovcov
19959207_1685367584837666_5349313162386766922_n

V nedeľu 9. júla 2017 sa na našom futbalovom ihrisku hral jeden z najstarších futbalových turnajov na Slovensku. Náš Memoriál tragicky zahynutých športovcov mal už svoj 57. ročník. Tento deň  začal tradične svätou omšou za zahynutých športovcov, odkiaľ sme sa vybrali na močidliansky cintorín, kde sme si uctili pamiatku týchto športovcov. Potom už nič nebránilo tomu zísť sa na tunajšom ihrisku a zabojovať o obhajobu prvého miesta z minulého roka. Tohtoročného turnaja sa zúčastnili mužstvá Slovan Dubovce, TJ Unín, TJ Trnovec a naša telovýchovná jednota. Rozlosovanie prinieslo tieto dvojice: TJ Popudinské Močidľany – TJ Unín, kde sme po góloch Nováka, Tokoša a Jakúbeka vyhrali nad Unínom 3:1 a zariadili si tak vstupenku do boja o prvé miesto. Z dvojice Slovan Dubovce – TJ Trnovec do finále postúpili Dubovce výhrou 7:0. O tretie  miesto zabojovali teda TJ Trnovec a TJ Unín. Bronzovú priečku po výhre 3:1 obsadili hostia z Unína.Z finálového derby medzi domácimi a futbalistami zo susednej obce Dubovce vyšli víťazne naši. Po krásnych troch sólo akciách Michala Tokoša sme vstrelili 3 góly, 2 z toho Tokoš a jeden Klein, pridal tento hráč ešte štvrtý gól a výhrou 4:1 sme tak Dubovciam vrátili prehru z turnaja o Chvojnický pohár, ale tiež sme mohli oslavovať 27. víťazstvo v domácom turnaji. Po turnaji predala mužstvám poháre naša pani starostka, vylosovali sme tombolu a zabavili sa pri DJ Slávovi. Aj deti si prišli na svoje, pre ne bolo pripravené maľovanie na tvár, o ktoré sa postarali šikovné dievčatá Natália Okasová a Aneta Božková. Máme za sebou 57. ročník nášho futbalového sviatku, ktorý sa skončil úspechom, či už po futbalovej stránke, alebo usporiadateľskej. Aj touto cestou chceme poďakovať hráčom za pekný futbalový zážitok, za bojovné výkony pod správnou taktovkou nášho trénera. Toto všetko by nebolo, keby sa o to nepostarala skupina ľudí, ktorí dokážu svojou ochotou a pomocou pripraviť túto náročnú akciu – členovia výboru, obsluha v bufete, pracovníci obecného úradu. Veľmi si to vážime. Ďakujeme a tešíme sa o rok. 

 
Hlásnik č. 2/2017
 
Rozprávkový pochod
20170603_174249V sobotu 3.6.2017 sa opäť po roku konal Rozprávkový pochod v lokalite prietržských vinohradov. Organizátormi podujatia boli Obec Popudinské Močidľany a Obec Prietržka. Pochod sa niesol v duchu rozprávky "O dvanástich mesiačikoch". Deti absolvovali 10 stanovíšť, na ktorých plnili rôzne úlohy, za ktoré boli odmenené pečiatkou do knižky pochodu a malou sladkosťou. Naša obec, resp. organizácie pôsobiace v obci, mali na  starosti 4 stanoviská (č. 1, č. 3, č. 7 a č. 10). Prvé stanovište mali na starosti pani učiteľky a p. vychovávateľka z našej ZŠ, stanovisko č. 3 patrilo dievčatám z NODAMu, sedmiču si zobrali pod patronát naši hasiči a desiatka bola prisúdená poľovníkom. Krásne slnečné počasie len podtrhlo príjemnú atmosféru podujatia, na ktorom sa zúčastnilo vyše 100 detí zo svojimi rodinnými príslušníkmi. A keďže aj kataster našej obce je zaujímavý, s mnohými peknými zákutiami i vinohradmi, rozhodli sa organizátori usporiadať rozprávkový pochod nabudúce v Popudinských Močidľanoch. Takže, dovidenia o rok, u nás!
 
« ZačiatokPredch12345678910ĎalejKoniec »

Stránka 1 z 10

Vyrobil CBsoft, s.r.o. Powered by Joomla CMS!